זה הזמן לטפח את הדשא

  

דגשים חשובים לבחירת מכסחת דשא המתאימה לכם:


בתחילת הרכישה מומלץ לדעת מהם השימושים היעודיים כדי להתאים את מכסחת הדשא המיטבית לצרכי הגינה הביתית. חשוב לשים לב לחומר גוף המכסחת: גוף מתכת - עמיד וניתן לתיקון בקלות. גוף יציקת אלומיניום  - חזק ואינו מחליד. גוף פולימר - קל, אינו מחליד, גמיש ובעל עמידות, גוף משולב - חזק, ניתן להחלפה בקלות ובעלות זולה. שימו לב לגוף המכסחת האם בצורת שבלול, עם שיפוע לכיוון סל הכיסוח, כדי שהחומר המכוסח יכנס בצורה מלאה יותר לתוך הסל.

שימו לב לסכין הכיסוח: סכין שטוח (אוניברסלי) או סכין בעלת עיצוב מתוכנן. לחלק מסכיני הכיסוח יש 'כנפונים' בחלק האחורי וישנם סכיני כיסוח בעלי זווית לשיפור זרימת החומר המכוסח ודחיפה טובה יותר של החומר לסל הכיסוח, קיימים סכיני כיסוח עם 'קיפולים' לחיזוק במטרה ליצור נקודת שבירה שהסכין ישבר במקרה של פגיעה בעצם קשיח ובכך למנוע נזק למנוע. המלצה חשובה כאשר מחליפים סכינים יש להחליף לסכין כיסוח המקורי שיתאים לגוף ולמנוע.

מכסחת דשא נדחפת \ נסיעה עצמית: מכסחת דשא בנסיעה עצמית נוחה מאוד לכיסוח, ללא מאמץ בדחיפת המכסחת. מכסחת דשא נדחפת לרוב קלה יותר, מתאימה לשטחים פחות גדולים ונחשבת אמינה מאוד. במכסחות דשא נטענות בעלות נסיעה עצמית ניתן לנוע ממקום למקום עם הנסיעה העצמית ללא הפעלת מערכת הסכינים.

חשוב לוודא שציר הגלגלים עשוי מיחידה אחת המאריך את חיי הציר, שהגלגלים מחומרים עמידים וחזקים, בעלי שני מיסבים השומרים על יציבות ואורך חיי הגלגלים. קיימים גלגלים עם פס מוגבה למניעת שחיקת הגלגלים על המדרכה.

בדקו את המנוע, האם הוא בנזין או מנוע חשמלי נטען עם יתרונות הפעולה השקטה והמשקל הנמוך. במכסחות דשא נטענות בעלות מחשב מותקן 'מצב חיסכון' השולט בסיבובי המנוע בעת עומסי כיסוח.

סל כיסוח קשיח - קל לשימוש ולריקון בלאי נמוך יחסית לעומת סל מבד החוסך מקום בהעברות והחלפתו זולה. קיימות מכסחות דשא עם אפשרות לריקון החומר מהצד. קיימות מכסחות דשא עם אפשרות לכיסוח ללא איסוף בשיטת Mulching.לחצו כאן לשימוש מקצועי
לחצו כאן לשימוש בגינה הפרטית

דגשים חשובים לעבודה במכסחת דשא:

  • לפני הפעלת המכסחת ותחילת עבודה חשוב לוודא שכל חלקי המכסחת שלמים ללא נזקים ובמקומם, שמכסי הדלק והשמן במנוע המכסחת סגורים היטב ואין נזילות של שמן או דלק על המנו ושמיכל איסוף הדשא מורכב במקומו בצורה נכונה.


  • ביגוד וציוד בזמן עבודה עם מכסחת דשא: חשוב לנעול נעלי עבודה עם סוליות למניעת החלקה. אין לעבוד בסנדלים או יחפים, השתמשו בכפפות עבודה ואספו שיער ארוך בעת ביצוע עבודות תחזוקה וניקוי או בעת העברת המכשיר.  השתמשו במשקפי מגן מתאימים בעת השחזת להב הכיסוח. חשוב ללבוש מכנסיים ארוכים ובגדים הדוקים בעת הפעלת המכשיר ולא בגדים משוחררים שעשויים להיתפס בידיות הבקרה ואל תענדו תכשיטים, עניבות או צעיפים. מומלץ להשתמש באוזניות מגן בעת העבודה.


  • בזמן עבודה כיסוח הדשא: הפעילו את המכסחת על גבי קרקע יציבה ושטוחה. אל תטו את מכסחת הדשא כאשר המנוע פועל, ודאו שתמיד יש לכם איזון נכון ועמידה בטוחה. אל תניעו את מנוע מכסחת הדשא בתוך דשא גבוה. יש לכוון את גובה הכיסוח ע"י הרמה או הורדה של גובה הגלגלים, במידה ומכסחים דשא גבוה מאוד, יש לכסח פעם אחת גבוה ורק לאחר מכן לכסח בגובה הרצוי. אין לכוון את גובה הגלגלים כאשר המנוע פועל. אין להרים את המכסחת או להכניס ידיים מתחת לגוף המכסחת בזמן פעולת המנוע . הפעלת הידיות תעשה אך ורק ע"י אחיזה של שתי הידיים. במקרה של סכנה מידית או במקרה חירום, כבו את מנוע המכסחת מיד.


  • דגשים חשובים בעבודת הכיסוח: ודאו שאין חפצים או עצמים לא רצויים על המדשאה לפני תחילת הכיסוח, חפצים אלו עשויים לגרום למעידת המפעיל או לנזק למכסחת. הימנעו מכיסוח על מדשאה לחה הדבר אינו בריא לדשא ובנוסף גורם סכנת החלקה למפעיל. עבודת הכיסוח מתבצעת הלוך וחזור על פני המדשאה. יש אפשרות לעבודה של שתי וערב לכיסוח באופן מלא ומקסימלי. בעבודת כיסוח בשיפוע עבדו תמיד לרוחב שיפועים ובחזרה, לעולם לא למעלה ולמטה. ודאו תמיד יציבות טובה בשיפועים והימנעו מכיסוח שיפועים תלולים מדי.


  • דגשים חשובים לניקיון ותחזוקת המכסחת: כל פעולת ניקוי ו/או תחזוקה של המכסחת מתבצעת כאשר המנוע לא פועל. בסוף פעולת הכיסוח יש לנקות את שאריות הדשא שדבוקות לגוף המכסחת בעזרת מקל או מברשת. בחלקו העליון של גוף המכסחת מצטבר לעיתים דשא מכוסח, יש להסיר אותו מסביבת המנוע. את פילטר האוויר מומלץ לנקות אחת לשבוע. (בשימוש ביתי אחת לחודש). לפני תחילת העבודה עם המכסחת יש לבדוק את גובה השמן במנוע המכסחת.


  • טיפול של החלפת שמן, החלפת פילטר אוויר והשחזת סכין הכיסוח מומלץ לעשות בתחנת שרות מוסמכת ומורשת אחת לשנה, בתחילת עונת הכיסוח. מכסחת מקצועית יש להביא לטיפול תקופתי כל כחודשיים (תלוי בכמות העבודה). מכסחת דשא ומנוע בנזין יש לטפל ולוודא שמשתמשים בחלקי חילוף מתאימים. יש להשתמש בחלפים מקוריים. אין לנקות את המכסחת בעזרת מכונת שטיפה בלחץ.


לחצו כאן לספר הוראות הפעלה ושימוש במכסחות דשא

STIHL מביאים את כלי הגינון המובילים בעולם

מהגינות של המקצוענים ישר לגינה הפרטית שלכם

חברת STIHL מייצרת ומפתחת מכסחות דשא מעל 30 שנים, כמו במוצרים אחרים גם במכסחת דשא פיתחו  מגוון רחב של פטנטים ויישומים על מנת לייעל את העבודה ולהקל על פעולת המפעיל. מכסחת הדשא של  STIHL הינה בעלת יתרונות טכנולוגים רבים ומדורגת במקומות הגבוהים של המכסחות הדשא בעולם בזכות איכות, תפעול ואמינות ברמה הגבוהה ביותר.


STIHL משווקת בישראל מכסחות דשא מתניעות (נסיעה עצמית) ומכסחות דשא נדחפות, בנוסף יש גופים שונים של מכסחות דשא: גוף מתכת, גוף אלומיניום וגוף פולימר המיוחד לחברת STIHL, כמו כן יש מכסחות דשא נטענות ומכסחות דשא מוטוריות.

תחזוקת המדשאה הביתית אינה מלאכה מורכבת, וכל חובב גינון ביתי יכול לבצעה על הצד הטוב ביותר, כל מה שנחוץ הוא הקפדה על כיסוח קבוע ותכוף, דישון מותאם ומספיק, השקיה מתונה ונכונה ושימוש בכלי העבודה הייעודיים מבית STIHL שיאפשרו לכם לבצע את המלאכה בביטחון, בקלות ובהנאה. 

 

לחצו כאן לבחירת מכסחת דשא 

 

 


צרו קשר לקבלת פרטים נוספים ורכישת מכסחות דשא