המוצרים הנטענים של STIHL נבדלים במאפיינים הבאים:


הם מניעים בקלות.

הם שקטים וניתן להשתמש בהם גם במקומות רגישים לרעש.

הם קלי משקל.

הם אינם מזהמים אינם מייצרים פליטות גזים.

אין צורך בהכנת דלק לתערובת וטיפול בדלק.

המוצרים הנטענים עמידים ודורשים מינימום תחזוקה.

המערכת המודולרית מאפשרת להשתמש בסוללה אחת עבור מספר מוצרים נטענים שונים.

בדרך כלל, אין צורך בשימוש במגני אוזניים בזמן ההפעלה.

ככלל, הרעידות והעומס שמופעלים על המשתמש בזמן ההפעלה הם נמוכים.

* עיינו במידע שנמצא במדריך ההפעלה עבור המוצר הנטען.

לא ניתן להכליל את אורך חיי השירות של הסוללות הנטענות מכיוון שהוא תלוי ב:


שימוש ראוי בסוללה

טיפול ואחסון נכון של הסוללה

מספר מחזורי הטעינה (מחזור טעינה של טעינה מלאה מ-0% עד ל-100%)

התיישנות טבעית של תאי הליתיום-יון לאורך הזמן

לדוגמה, את סוללות system STIHL PRO הנטענות  ניתן לטעון באופן מלא עד 1200 פעמים.


  מקצועיביתי / חצי מקצועי 
סבבי טעינה 2 סבבי טעינה ביום 10 סביב טעינה בחודש 
 שנתי* 440 סבבי טעינה בשנה 120 סביב טעינה בשנה 
 1200 מחזורי טעינהבערך שנתיים וחצי בערך 10 שנים

* חישוב של בערך 220 ימי עבודה בשנה

  

המתח שמצוין בשאלה לבדו אינו אומר דבר לגבי עוצמת הסוללות או המוצרים הנטענים.


עוצמה (כוח) מוגדרת כתוצר של מתח וזרם:

כוח = מתח X זרם הכוח --> W = V x A


האינטראקציה בין המתח לזרם והיישום הטכני של כלל המערכת, הן הנקודות שקובעות את הביצועים של מוצר נטען.


כאשר מדובר על מוצרים ידניים נטענים והמופעלים על ידי סוללה, מבנה ומשקל קומפקטיים הם הכרחיים לנוחות המפעיל. מנקודת מבט טכנית, כאשר אנו מדברים על להפוך מוצרים לקומפקטיים ישנן מגבלות מסוימת:


אחת המגבלות היא מתח גבוה (80V למשל) וטכנית ניתן להשתמש רק בזרמים חשמליים נמוכים, מאחר ואחרת מספר הרכיבים והמשקל יגברו משמעותית.

מצד שני, אנחנו מגבילים את עצמנו למתח בעל משמעות גבוהה (36V), שמאפשר טכנית להשתמש בזרמים חשמליים גבוהים ועדיין להגביל את מספר החלקים והמשקל.

חברת STIHL, בדומה ליצרנים מבוססים אחרים של מוצרים נטענים עם סוללות, בחרה להשתמש במערכת עם מתח מקסימלי של 36V. המתח הגבוה הזה, שהוא בעל משמעות טכנית רבה ומאפשר להשתמש בזרמים חשמליים גבוהים, מבטיח ביצועים גבוהים ועמידות עתידית למוצרים הנטענים.

מוצרים נטענים הם קומפקטיים, קלי משקל ויותר עמידים עקב השימוש בפחות חלקים חשמלים.


יתרה מכך, חברת STIHL מציעה מערכת כוללת, יעילה ובעלת ביצועים עדיפים של חלקים תואמים:


בקר שליטת המנוע החכם מבטיח עוצמה גבוהה וקבועה למשך כל זמן ההפעלה.

אספקת האנרגיה למנוע החשמלי נשלטת באופן אקטיבי בתגובה לסוג היישום. עוצמה מלאה תמיד תהיה זמינה לשימוש בתנאים קיצוניים. יחד עם זאת, העוצמה תופחת אוטומטית אם היא אינה נדרשת עבור היישום הנוכחי. בדרך זו האנרגיה שבסוללה מנוצלת בצורה אופטימלית וזמן ההפעלה של טעינה אחת ארוך יותר.

סוללות יעילות בעיצוב קומפקטי וזמינות בגרסאות שונות (עם תכולת אנרגיה גבוהה או משקל קל) מבטיחות זמן הפעלה ארוך ונוחות למפעיל.

אביזרי הניסור (להב ושרשרת) עוצבו כדי להתאים למוצרים הנטענים, למשל שרשרת מסור "P ¼ המבטיחה ביצועים אופטימליים בכל שימוש.

לסיכום, תכולת האנרגיה של הסוללה והיעילות שבשימוש בה על ידי המערכת הכוללת הן שיקבעו את זמן ההפעלה והביצועים. בדיוק בגלל הסיבה הזו למערכות 56V או 80V אין יתרונות על המערכת הנטענת של STIHL עם 36V.

חברת STIHL מציעה מוצרים עם סוגי הנעה שונים. מוצרים חשמליים עם כבל ונטענים, כמו גם מוצרי בנזין קלאסיים.


מפרטי הביצועים והשיטות לקביעת העוצמה משתנות בהתאם לסוגי ההנעה:


בנזין: עוצמת ההספק המכני כפי שצוינה.

חשמלית: עוצמת הצריכה החשמלית (ערך נומינלי) כפי שצוינה.

מפרטי העוצמה הללו הפכו למבוססים עבור סוגי ההנעה האלו, אך מכיוון שהם שונים לא ניתן להשוות אותם ישירות אחד עם השני. ולכן זה אומר: השוואה של הביצועים, למשל בין מסור שרשרת בנזין למסור שרשרת חשמלי אינו אפשרי וגם אין לו משמעות.


ההשוואה היא אפילו עוד יותר קשה כאשר מדובר במוצרים נטענים עם סוללה. במקרה הזה, היצרנים עדיין לא ביססו דרך סטנדרטית לציון העוצמה.

המקרה הזה מסתבך עוד יותר כאשר רוצים להשוות בין מוצרים נטענים עם סוללה לבין מוצרי בנזין, בגלל השוני בהתנהגות שלהם במהלך ההפעלה. לדוגמה, המנוע החשמלי של מוצר נטען מספק מומנט גבוה אפילו בסל"ד נמוך. במצבים קשים, למשל כאשר על אביזר החיתוך (ניסור) מופעל לחץ, המוצר הנטען מרגיש עוצמתי יותר בהשוואה למוצר בנזין דומה ואינו נתקע בקלות. ולכן להשוואה תהיה משמעות נמוכה מאוד ולא תוכל לשקף את הכוח הזמין המורגש במצבי עבודה שונים.התאים שבתוך הסוללה מנוטרים על ידי מערכת אלקטרונית מובנית והסוללה מתקשרת ברציפות עם המוצר הנטען של הסוללה ו/או עם המטען במהלך ההפעלה.

בקרת זרם ומתח

הפחתת הסל"ד של המנוע כאשר אביזר החיתוך תקוע (להב ושרשרת המסור).

בקרת טמפרטורה

כיבוי אוטומטי וחיווי במקרה של טמפרטורה גבוהה מדי.

בקרה על מתח של כל תא בנפרד.

טעינת יתר אינה אפשרית במהלך הטעינה.

פריקה מלאה אינה אפשרית במהלך ההפעלה.

לכל סוללה קיבולת (אמפר שעה Ah) שונה לכן זמן הטעינה הינו שונה.

בנוסף יש לקחת בחשבון שיש מספר מטענים שונים לכן כאשר מטענים סוללה מסוימת במטענים שונים זמני הטענה משתנים.

לטבלת זמני עבודה וטעינה לחצו על הקישור

המפרטים של 80% ו-100% מתייחסים למצבי הסוללה מבחינת הטעינה. זמן הטעינה התואם מצביע על מספר הדקות הדרושות להגיע לטעינה של סוללה ריקה לחלוטין למצב הטעינה הזה.

 

כמעט כשליש מזמן הטעינה נדרש בכדי לטעון את 20% האחרונים.  הסיבה לכך היא שלא ניתן לטעון הסוללה עד ל-100% בזרם הטענה גבוה בצורה רציפה.

זרם הטעינה יורד ברציפות לקראת סוף הטעינה כדי להגן על התאים ולשמר את הביצועים שלהם לאורך מספר רב של מחזורי טעינה. לכן, נדרש זמן ארוך יחסית כדי להטעין את האחוזים האחרונים של הקיבולת.

 

ניתן בהחלט לעבוד עם המוצרים הנטענים של STIHL ולהשתמש בעוצמה מלאה גם כאשר הסוללה אינה טעונה לחלוטין.

ניתן להטעין את הסוללה בכל עת ללא קשר למצב הטעינה שלה, כמו למשל בזמן הפסקת עבודה. אין אפקט זיכרון, לדוגמה, ניתן להוציא את הסוללה מהמטען אפילו לפני שהיא נטענה במלואה.

 

הטעינו את הסוללות במקום סגור ויבש עם טמפרטורת סביבה שנעה בין 5°C+ ל- 40°C+.

לשימוש במטען מהיר אין השפעה מזיקה על החיים השימושיים של הסוללה.

 

הסוללה והמטען מחוברים בצורה חכמה במהלך כל תהליך הטעינה. שני המרכיבים מחליטים במשותף על תהליך טעינה אופטימלי של הסוללה והם מבוקרים על ידי מערכת ניהול הסוללה. זה מה שמונע את הנזק לתאי הסוללה משימוש מופרז של זרם גבוה לטעינה וטמפרטורות גבוהות.

הטמפרטורה של הסוללה והמטען עולה בזמן תהליך הטעינה.

 

הטמפרטורה מנוטרת לאורך כל תהליך הטעינה. אם הטמפרטורה עוברת גבול מסוים, תהליך הטעינה מופסק אוטומטית עד שהטמפרטורה חוזרת לרמה המאושרת. ואז תהליך הטעינה נמשך אוטומטית. כך נמנע חימום היתר של הסוללה והמטען.

 

מטעני ה-AL300 וה-AL500 מצוידים גם במאוורר שמופעל ונכבה אוטומטית כדי לקרר אקטיבית את המטען והסוללה במהלך תהליך הטעינה. המאוורר פועל ללא הפסקה במטענים מדור ראשון.

סוללות STIHL אינן דורשות טיפולי שירות.

מעטפת סוללה מלוכלכת יש לנקות עם מטלית לחה.


לאלו נקודות יש לשים לב כאשר מאחסנים את הסוללות?

חברת STIHL ממליצה שסוללות או מוצרים עם סוללה מובנית יאוחסנו עם טעינה של בין 40% ל-60% (2 נוריות לד ירוקות דולקות) אם לא ייעשה בהם שימוש יותר מחודש. הדבר מונע פריקה מלאה במהלך אחסנה לתקופה של מספר שנים. בנוסף לכך, ההתיישנות הטבעית של תאי ה-Lithium-Ion מינימלית ויש לכך השפעה חיובית על אורך חיי הסוללה.

 

בדקו את הנקודות הבאות כאשר תאחסנו את הסוללה:


הסוללה נמצאת הרחק מהישג ידם של ילדים.

הסוללה נקייה ויבשה.

הסוללה נמצאת במקום סגור.

הסוללה מאוחסנת בנפרד מהמוצר והמטען.

הסוללה נמצאת בתוך אריזה לא מוליכה.

טווח הטמפרטורות עבור סוללות AK, AP, AR: 10°C- ועד 50°C+

טווח טמפרטורות עבור מוצרים עם סוללה מובנית: 0°C עד 50°C+

טווח טמפרטורות עבור סוללת AS: 0°C עד +40°C+

חברת STIHL ממליצה שסוללות או מוצרים עם סוללה מובנית יאוחסנו עם טעינה של בין 40% ל-60% (2 נוריות לד ירוקות דולקות) אם לא ייעשה בהם שימוש יותר מחודש. הדבר מונע פריקה מלאה במהלך אחסנה לתקופה של מספר שנים. בנוסף לכך, ההתיישנות הטבעית של תאי ה-Lithium-Ion מינימלית ויש לכך השפעה חיובית על אורך חיי הסוללה.

כן, תאורטית הסוללה יכולה לסבול מפריקה מלאה במהלך האחסון. זמן הפריקה העצמית עומד על כ-1% עד 3% לשנה.

 

חברת STIHL ממליצה שסוללות או מוצרים עם סוללה מובנית יאוחסנו עם טעינה של בין 40% ל-60% (2 נוריות לד ירוקות דולקות) אם לא ייעשה בהם שימוש יותר מחודש. הדבר מונע פריקה מלאה במהלך אחסנה לתקופה של מספר שנים. בנוסף לכך, ההתיישנות הטבעית של תאי ה- Lithium-Ion מינימלית ויש לכך השפעה חיובית על אורך חיי הסוללה.

אין צורך להטעין את הסוללה במהלך האחסון אם נעשה בה שימוש רגיל.

אפילו סוללה ריקה לחלוטין ניתן לאחסן למשך מספר חודשים לפני שהיא תינזק על ידי פריקה מלאה.

 

חברת STIHL ממליצה שסוללות או מוצרים עם סוללה מובנית יאוחסנו עם טעינה של בין 40% ל-60% (2 נוריות לד ירוקות דולקות) אם לא ייעשה בהם שימוש יותר מחודש. הדבר מונע פריקה מלאה במהלך אחסנה לתקופה של מספר שנים. בנוסף לכך, ההתיישנות הטבעית של תאי ה-Lithium-Ion מינימלית ויש לכך השפעה חיובית על אורך חיי הסוללה.

1 הערכים עשויים להשתנות בהתאם לחומר הנחתך.

 


1 הערכים עשויים להשתנות בהתאם לחומר הנחתך.

2 ביצועי מכשיר מופחתים.


בדרך כלל, המוצרים מסדרת מערכת ה-PRO (AP-system) הנטענת בעלי זמן הפעלה ארוך יותר בהשוואה למוצרים מסדרת מערכת ה-COMPACT(AK-system) הנטענת וזאת מכיוון שלרוב סוללות AP ו-AR של חברת STIHL בעלות קיבולת אנרגיה גבוהה יותר.


המטרה העיקרית של עבודה עם מוצרים מסדרת AP system הנטענת היא יעילות והתקדמות בעבודה. תודות לביצועים הגבוהים שלהם, המוצרים מאפשרים להספיק יותר בזמן קצר יותר.

עלות הרכישה של מוצר נטען, לרבות הסוללה והמטען היא לרוב גבוהה יותר מעלות הרכישה של מוצר בנזין מקביל. יחד עם זאת, יש לזכור ולקחת בחשבון שעלויות ההפעלה הן נמוכות משמעותית, מאחר ואין צורך לשימוש בדלק או במצתים (פלגים) לצורך הפעלתם ואין צורך בהחלפת מסנני אוויר ודלק.

 

בהנחה כי נעשה שימוש ראוי במוצרים, הסוללות ארוכות החיים ובעלות הביצועים הגבוהים מבטיחות, שנקודת השוויון תושג בוודאות במהלך אורך חייו של המוצר. השאלה היכן בדיוק הנקודה הזו תושג תלויה במספר גורמים כדוגמת, המוצר הנטען, סוג השימוש, התנהגות המשתמש, עלות הדלק ואביזרי הניסור שנעשה בהם שימוש.

 

באמצעות רכישה של מוצרים נטענים נוספים מאותה מערכת נטענת של STIHL אנחנו משפרים את החישוב עוד יותר מכיוון שאז העלות עבור הסוללה והמטען נחסכת. הקונספט המודולרי מאפשר לסוללות והמטען שכבר נרכשו לשמש את כל המוצרים האחרים מאותה סדרה נטענת.

 

חברת STIHL מציעה מגוון רחב של מוצרים נטענים בקטגוריות מחיר שונות - החל ממערכת נטענות Lithium-Ion של STIHL עם מחיר אטרקטיבי, לשימוש ביתי ובגינות קטנות ועד למערכת STIHL AP SYSTEMהנטענת לשימוש מקצוענים.

 

בעיקרון, כל סוללות STIHL והמוצרים הנטענים של STIHL מיוצרים ברמת איכות גבוהה ומדורגים אידיאלית עבור מצבי השימוש הרצויים לפי הקבוצות הייעודיות.

 

לאחר הרכישה הראשונית, הרכישה של מוצרים נוספים מאותה מערכת נטענת הופכת אפילו למשתלמת עוד יותר. הקונספט המודולרי מאפשר לסוללות והמטען שכבר נרכשו לשמש את כל המוצרים האחרים מאותה סדרה נטענת. בהשוואה למוצרי בנזין, אין עלויות עבור מצתי הנעה או דלק אין בלאי של חוט מתנע או החלפה של מסנני אוויר ודלק.

לזמני הטעינה של מוצרים נטענים עם סוללה מבית STIHL בקרו ב:

www.stihl.com/product-battery-advisor.aspx

 

או ליחצו על הלינק ל : טבלת זמני עבודה כלים נטענים

לסוללות יש קיבולת אנרגיה שונה. קיבולת האנרגיה נקבעת על ידי מספר התאים בהם נעשה שימוש, המתח של כל תא בנפרד והמטען הזמין של כל תא בנפרד. ככל שקיבולת האנרגיה גבוהה יותר, כך ארוך יותר זמן ההפעלה של המוצר הנטען.

 

מהסיבה הזו, מוצר נטען עם סוללת STIHL AR יכול לפעול למשך זמן ארוך יותר מאשר עם סוללת STIHL AP.

 

תווית נתונים לדוגמה

ניתן להשתמש בסוללות בטווחי הטמפרטורות הבאים:


עבור סוללות STIHL AK, AP, AR, מ- 10°C- ועד ל- 50°C+.

מוצרים עם סוללה מובנית: 0°C עד 50°C+

סוללת AS: 0°C עד 40°C+

כלים וסוללות מסדרת AP SYSTEM יכולים לעבוד בתנאים רטובים וגשם קל 

כלים מסדרות AK SYSTEM, AI SYSTEM, AS SYSTEM 

אינם מתאימים לעבודה בתנאים רטובים  ובגשם

בכל מקרה מומלץ לעיין בעלון המצורף לכלים ולסוללות 

* מטאטא KGA770 אינו מתאים לעבודה בתנאי רטיבות וגשם 

לאוויר מלוח יכולה להיות השפעה מזיקה על אורך חיי הסוללה והמוצר הנטען. ההשפעה יכולה להשתנות בהתאם לאורך זמן השימוש ולאחוז המלח שנמצא באוויר.

 

כדי למנוע קורוזיה של המגעים החשמליים, אחסנו את הסוללה ואת המוצר הנטען בצורה הבאה:

 

אחסנו את הסוללה ואת המוצר הנטען במקום נקי ויבש.

אחסנו את הסוללה ואת המוצר הנטען במקום סגור.

אחסנו את הסוללה בנפרד מהמוצר הנטען והמטען באריזה שאינה מוליכה.

תנאי האחריות הם ספציפיים עבור כל מדינה וניתן להשיגם מנציג חברת STIHL המקומי.

תקופת האחריות עבור כלים נטענים וסוללת בישראל:

עבור סדרות הכלים AI / AS / AK SYSTEM תקופת האחריות הינה שנתיים על הכלים ועל הסוללות מיום הרכישה.

תקופת האחריות עבור כלים מסדרת AP SYSTEM המקצועית הינה שנה על הכלים ושנתיים על הסוללות מיום הרכישה.

חובה למלא אחריות הכוללת מספר סידורי של המוצר שנרכש באתר החברה.

לתנאים והנחיות לקבלת אחריות הקליקו פה

לחצו למעבר רישום אחריות

המידע להשלכה נכונה זמין אצל סוכני השירות של חברת STIHL.

ניתן לשלוח למחזור אצל היבואן הרשמי ש.ונציה דרך נקודות המכירה והשרות.

 

השליכו את הסוללות בהתאם לתקנות המקומיות ולדרישות איכות הסביבה.