רכישה נכונה של כלי גינון מכניים לגינה

מסקר שביצענו עולה כי כאשר אנו רוצים לתחזק את הגינה שלנו בעצמנו, לעיתים במקביל לגנן, רוב בעלי הגינות מחזיקים ברשותם כלי גינון שונים כגון מכסחת וחרמש (קוצץ קנטים) לטיפול בדשא.

בנוסף, יש מכשירי גינון נוספים ונפוצים כמו: מסור שרשרת, אשר מתאים גם עבור הכנת עצים להסקה, גוזמת גדר חיה ומפוח עלים.

 

יש כמה דברים שאנו צריכים לדעת לפני רכישת כלי גינון, על מנת להתאים אותם לצרכים שלנו, אז איך בוחרים נכון ציוד לגינה?

ראשית כדאי להבין:

  • מה הם הצרכים שלנו?
  • מה היעוד של כלי הגינון?
  • מה תדירות השימוש בכלי הגינון?
  • האם אנו מחזיקים מספר כלים לעבודות הגינה או רק מכשיר גינון אחד או שניים?
  • מה הן היכולות של כלי הגינון שאנו רוצים לרכוש מבחינת נוחות, משקל וביצועים?

 

בשלב הראשון נאפיין את כלי הגינון לפי ייעודו על מנת להתאים את המכשיר הנכון.

באופן כללי יש כמה פעולות מרכזיות בטיפול בגינה: כיסוח ותחזוקת דשא, גיזום ענפים, גיזום גדר חיה, כיסוח עשבים וניקיון עלים והסביבה.

 

כלי גינון עבור כיסוח ותחזוקת מדשאה

בטיפול בדשא יש צורך בשני מכשירים. הראשון  - ברור מכסחת דשא והשני - חרמש הידוע גם בשם קוצץ קנטים.
רוב המדשאות בנויות בצורה שבה לאחר עבודת הכיסוח עם המכסחת נשארים "קצוות" שהמכסחת לא הגיעה לכסח אותם, את אותם קצוות (קנטים) מכסחים בעזרת החרמש המכני לכן לא פעם הוא נקרא קוצץ קנטים.

למכסחות דשא מומלצות לחצו כאן >>

 

כלי גינון לכיסוח עשבים

חרמש מכני הנו הכלי המתאים ביותר לפעולה זו, פעולת החרמש מהירה מאוד.
מומלץ לכסח את העשבים כאשר הם עדיין ירוקים ולא גבוהים מדי.
עבודה נכונה עם החרמש קוצצת את העשב ואין צורך לאסוף אותו לאחר הכיסוח החומר האורגני המכוסח יכול לשמש לדישון הקרקע.

לחרמשים מומלצים לחצו כאן >>

 כלי גינון לכיסוח עשבים של סטילכלי גינון מכניים לגינה של סטיל

 

כלי גינון לגיזום גדר חי

לעיתים לקוחות מבקשים מסור עבור ענפים גם כאשר הכוונה הינה עבור גיזום ענפי הגדר החיה בעלת ענפים דקים של עד 25-30 מ"מ.
עבור משימה זו הכלי הנכון הינו גוזמת גדר חיה. עם ענפים של שיחים סבוכים נכון לעבוד עם גוזמת גדר חי.

למסורים וכלי גיזום מומלצים לחצו כאן >>

 

כלי גינון לגיזום ענפים

כאשר יש צורך לגזום ענפים בעובי שמעל 30 מ"מ נכנס לפעולה המסור. ענפים דקים או גיזום לעיתים רחוקות מאוד אפשר לגזום עם מסור ידני. ענפים עבים או כאשר יש כמות של ענפים לגזום הכלי הנכון הינו מסור שרשרת. מסור השרשרת מתאים גם כמובן עבור הכנת עצים לקמין וניסור מסיבי של עצים. חשוב לדעת שבמדינת ישראל אסור להוריד עצים ללא אישור גם אם זה בשטח הפרטי. דבר נוסף וחשוב מאוד מסור שרשרת הינו כלי עבודה מסוכן יש לדעת לעבוד איתו בצורה הנכונה והבטוחה (חובה לקבל הדרכה בעת הרכישה בנקודת המכירה) וחובה לעבוד עם ציוד מגן מתאים.

 

כלי גינון לניקיון הגינה והחצר

בסוף עבודת תחזוקת הגינה תמיד נרצה שהגינה תראה מסודרת ויפה. אפשר להשתמש במגרפה או מטאטא אך פעולת הניקיון המהירה ביותר של עלים ושאר שאריות מתחזוקת הגינה תתבצע ע"י מפוח עלים . יש לא מעט מתנגדים למכשיר זה . אך אם עובדים נכון , לא מעיפים עלים ואבק לעבר מקומות רגישים (שכנים לדוגמה) ועובדים עם מפוחים שקטים בצורה נכונה העבודה יעלה ומהירה. עבור ניקיון של משטחים קשיחים כגון דקים, ריצוף וכדומה אפשר לעבוד עם מכונות שטיפה בלחץ . שהן כמובן מתאימות גם לניקיון של רכבים וציוד הגינון.

 כלי גינון לגיזום גדר חי של סטילכלי גינון לניקיון הגינה והחצר של סטיל

 

מה עדיף בכלי גינון - מנוע או סוללות?

יש כלי גינון אשר מופעלים עם מנוע בנזין מנוע מוטורי, יש כלי גינון אשר פועלים על מנוע חשמלי, כאשר הם מקבלים את האנרגיה ממערכת החשמל הביתית ע"י כבל חשמלי, ויש מנועים שמקבלים את האנרגיה החשמלית ע"י סוללה נטענת ולא מחוברים לכבל חשמל.

יתרונות וחסרונות:

  • כלי גינון מופעלים ע"י מנוע בנזין: המכשיר עצמאי לא מוגבל במרחק מנקודת חשמל , בדרך כלל אלו כלי גינון חזקים , חשוב לדעת כל המנועים המוטוריים בתחום כלי הגינון עובדים עם מנוע שפועל עם דלק תערובת בנזין + שמן לא פעם קורה שמתבלבלים בכמויות השמן דבר אשר גורם נזק למנוע. הערה*: דלק עם תערובת שמן מתאים לשימוש לחודש ימים לאחר מכן הוא מאבד את תכונותיו , במידה ומשתמשים בתערובת דלק ישנה הדבר יכול לגרום לנזק המנוע. במנוע מוטורי הנעת המכשיר דורשת מיומנות.
  • כלי גינון מופעלים ע"י מנועים חשמליים: נתחיל איפה שסימנו במנוע המוטורי - דווקא במנוע חשמלי מאוד קל להניע ולתפעל את המכשיר. המנוע החשמלי שקט יחסית אך מצד שני כלי הגינון החשמליים מוגבלים במרחק ומסורבלים (משיכת כבל חשמל). כמובן שצריכים להיות זהירים יותר ולא לחתוך את כבל המאריך דבר אשר יכול לגרום להתחשמלות .
  • כלי גינון נטענים עם סוללה : כלים אלו נוחים מאוד לתפעול ונעימים לעבודה, כלי גינון נטענים הינם קלים ושקטים. ציוד הגינון של סטיל הינו בעל הטכנולוגיה המתקדמת ביותר וכלי גינון אלו נחשבים מוצרי העתיד בשוק הגינון.

 

חברת STIHL מייצרת מגוון גדול של כלי גינון לשימוש ביתי ולשימוש מקצועי בעלי היתרונות הטכנולוגיים המובילים בעולם

התקדמו היום למותג סטיל הידוע במבחר כלים לגינון ולחקלאות באיכות גרמנית, בעלי טכנולוגיה מובילה המותאמים לעבודה עוצמתית לאורך זמן, המבחר כולל חרמשים, מסורים, מגזמות, מפוח עלים, מכונות שטיפה, מרססים, מסור בטון ואביזרים משלימים.

דגשים חשובים בבחירת כלי גינון וחקלאות של סטיל:

 

אנו ממליצים להגיע לנקודת שרות ומכירה על מנת לרכוש כלי גינון (בטח בפעם הראשונה) וזאת על מנת לקבל את מלוא האינפורמציה ולהתאים נכון את המכשיר לגינה ולמשימות שלנו.

בחנויות המתמחות יש מי שיבין את הצרכים וימליץ על כלי הגינון הנכון עבורכם. באותן חנויות יש גם תחנות שרות ובמידה ותהיה תקלה, אפשר לחזור לאותו מקום, בו נרכש המכשיר, לקבלת שרות.

בחנויות אשר מפיצות את כלי הגינון של חברת סטיל לא ימכרו לכם מכשיר בקרטון, אלא תקבלו מכשיר מורכב והדרכה על תפעולו והטיפול בו.

לאיתור נקודת מכירה ושרות קרובה: מפיצים STIHL